Honey deals & finds

Best value (1708)

Lowest standardized $/lb (filterable via the rail).

Tupelo Honey · 5 pound plastic bottle
Raw
$16.99/ lb

Tupelo Honey · 5 pound plastic bottle

SHTupelo · Smiley Honey
List price $84.95 · 5.00 lb
≈ 8.5× USDA wholesale
Details →
Land For Bees Raw Honey Subscription
Raw
$17.00/ lb

Land For Bees Raw Honey Subscription

AFHoney · Ames Farm
List price $42.50 · 2.50 lb
Details →
Varietal Honey · 1 lb. Muth Glass Bottle
$17.00/ lb

Varietal Honey · 1 lb. Muth Glass Bottle

BAHoney · Birds and Bees Farm
List price $17.00 · 1.00 lb
Details →
Orange Blossom (2) 1/2 Gallon Jugs (12 lbs)
$17.00/ lb

Orange Blossom (2) 1/2 Gallon Jugs (12 lbs)

BHOrange Blossom · Bee-Haven Honey Farm
List price $102.00 · 6.00 lb
≈ 7.4× USDA wholesale
Details →
California Orange Blossom Honey · Size: 16oz Honey
$17.00/ lb

California Orange Blossom Honey · Size: 16oz Honey

ZSOrange Blossom · Z Specialty Food
List price $17.00 · 1.00 lb
≈ 7.4× USDA wholesale
Details →
Clover Blossom Honey · Size: 16oz Honey
$17.00/ lb

Clover Blossom Honey · Size: 16oz Honey

ZSClover · Z Specialty Food
List price $17.00 · 1.00 lb
≈ 8.9× USDA wholesale
Details →
Hot and Spicy Honey 8 oz Bottle
$17.00/ lb

Hot and Spicy Honey 8 oz Bottle

BHFlavored & Infused · Bare Honey
List price $8.50 · 0.50 lb
Details →
Hound Honey for Dogs · 8 oz plastic bottle
Raw
$17.00/ lb

Hound Honey for Dogs · 8 oz plastic bottle

SHHoney · Smiley Honey
List price $8.50 · 0.50 lb
Details →
California *Local* Wildflower Honey · Size: 16oz Honey
$17.00/ lb

California *Local* Wildflower Honey · Size: 16oz Honey

ZSWildflower · Z Specialty Food
List price $17.00 · 1.00 lb
≈ 10.3× USDA wholesale
Details →
California Sage Honey · Size: 16oz Honey
$17.00/ lb

California Sage Honey · Size: 16oz Honey

ZSSage · Z Specialty Food
List price $17.00 · 1.00 lb
≈ 8.3× USDA wholesale
Details →
Stonyford Wildflower Honey Extra-Large Squeeze-able Plastic · Stonyford XLPlastic
OrganicRaw
$17.20/ lb

Stonyford Wildflower Honey Extra-Large Squeeze-able Plastic · Stonyford XLPlastic

M&Wildflower · Mike & Niki's Honey
List price $18.80 · 1.09 lb
≈ 10.4× USDA wholesale
Details →
Mesquite – XL (16oz) Squeeze-able Plastic · Mesquite XLPlastic
Raw
$17.20/ lb

Mesquite – XL (16oz) Squeeze-able Plastic · Mesquite XLPlastic

M&Mesquite · Mike & Niki's Honey
List price $17.20 · 1.00 lb
≈ 12.5× USDA wholesale
Details →
Mesquite – XL (16oz) Pour-able Glass · Mesquite XLGlass
Raw
$17.20/ lb

Mesquite – XL (16oz) Pour-able Glass · Mesquite XLGlass

M&Mesquite · Mike & Niki's Honey
List price $17.20 · 1.00 lb
≈ 12.5× USDA wholesale
Details →
Health and The Honey Bee by Charles Mraz
$17.23/ lb

Health and The Honey Bee by Charles Mraz

CVHoney · Champlain Valley Apiaries
List price $17.25 · 1.00 lb
Details →
Sage Honey - Large (12oz) Squeeze-able Plastic · Default
$17.33/ lb

Sage Honey - Large (12oz) Squeeze-able Plastic · Default

M&Sage · Mike & Niki's Honey
List price $13.00 · 0.75 lb
≈ 8.4× USDA wholesale
Details →
Mesquite Honey - Large (12oz) Squeeze-able Plastic · Default
$17.33/ lb

Mesquite Honey - Large (12oz) Squeeze-able Plastic · Default

M&Mesquite · Mike & Niki's Honey
List price $13.00 · 0.75 lb
≈ 12.6× USDA wholesale
Details →
Starthistle Honey - Large (12oz) Squeeze-able Plastic · Default
$17.33/ lb

Starthistle Honey - Large (12oz) Squeeze-able Plastic · Default

M&Star Thistle · Mike & Niki's Honey
List price $13.00 · 0.75 lb
≈ 8.3× USDA wholesale
Details →
Orange Blossom Honey · 12 oz
$17.33/ lb

Orange Blossom Honey · 12 oz

BFOrange Blossom · Bee Friends Farm
List price $13.00 · 0.75 lb
≈ 7.6× USDA wholesale
Details →
Tupelo Honey Bear · 12oz Honey Bear bottle
$17.33/ lb

Tupelo Honey Bear · 12oz Honey Bear bottle

SHTupelo · Smiley Honey
List price $13.00 · 0.75 lb
≈ 8.7× USDA wholesale
Details →
Humble Honey – XL (16oz) Squeeze-able Plastic
$17.43/ lb

Humble Honey – XL (16oz) Squeeze-able Plastic

M&Honey · Mike & Niki's Honey
List price $17.43 · 1.00 lb
Details →
Florida Wildflower Honey · 5.5oz Mini Mason
Raw
$17.44/ lb

Florida Wildflower Honey · 5.5oz Mini Mason

EHWildflower · East Hill Honey Co.
List price $6.00 · 0.34 lb
≈ 10.6× USDA wholesale
Details →
Raw Raspberry Honey · 9oz
Raw
$17.74/ lb

Raw Raspberry Honey · 9oz

CRRaspberry · Crystal's Raw Honey
List price $9.99 · 0.56 lb
Details →
Chipotle Hot Honey
Raw
$17.78/ lb

Chipotle Hot Honey

LHFlavored & Infused · Local Hive Honey
List price $9.99 · 0.56 lb
Details →
Original Hot Honey
Raw
$17.78/ lb

Original Hot Honey

LHFlavored & Infused · Local Hive Honey
List price $9.99 · 0.56 lb
Details →